Kategorie
Novinky

V našem sortimentu naleznete také hřídelové spojky. Jsou to polotovary bez otvorů. Ty si vyrobíte dle aktuálních hřídelí u Vašeho zařízení. Skladem máme běžně polotovary, u kterých můžete mít průměr hřídele až 75mm.


Alternátorová ložiska nestandartních (atypických) rozměrů.


Domečková ložiska řady UC v litinovém a plechovém provedení.

  


Krytka faudy kloubu, těsnící víčko, prachovka z černého neoprenu. Dodává úhlovým kloubům optimální podporu v silně znečištěném nebo prašném prostředí.

 


O nás

Historie naší firmy:

Firma KRÁTKÝ byla založena jako živnost "Strojní zámečnictví" 6. března 1936 Františkem Krátkým starším. Tuto živnost provozoval František Krátký sám bez zaměstnanců. Její hlavní náplní byla oprava nákladních a osobních automobilů a motocyklů JAWA a to až do 2. října 1940, kdy živnost přerušila druhá světová válka.

1. dubna 1942 byl provoz živnosti znovu obnoven s původním zaměřením a tato fungovala až do 1. července 1956, kdy byla z důvodu nedostatku zakázek a tlaku společnosti činnost živnosti pozastavena a protože už nebyla obnovena, byla 1. ledna 1957 tehdejším režimem zrušena. Poté se František Krátký musel zapojit do celospolečenského pracovního procesu jako zaměstnanec národního podniku v prostorách vlastní dílny. Částečně byla živnost obnovena ještě za téhož režimu, který původní živnost zlikvidoval 1.července 1988 výrobou dekoračních věnců pro sportovce jedním ze tří synů Františkem mladším, který pokračoval v otcových šlépejích. V květnu 1990 se pak živnost dále rozšířila o silniční nákladní dopravu a v dubnu 1991 pak o montáž a servis elektrozařízení a obchodní činnost.V prosinci 1990 začal také podnikat vnuk zakladatele Pavel, který dále živnost Krátký rozšířil o práce stolařské, čalounické a kovovýrobu. V březnu 1994 se firmy vnuka a syna Františka sloučily na základě stejných aktivit v obchodní činnosti ve sdružení Krátký.

.Aktuality

Zasíláme zásilkovnou za nejlevnější poštovné. Podrobnější informace naleznete zde.

Jsme i na facebooku
 
Náhodné produkty

PF 208 - hřídel 40mm

Naše cena: 137.00 Kč

MR 19379-2RS - cyklo ložisko

Naše cena: 349.00 Kč